Školní metodik prevence

Školní metodik prevence: Mgr. Dagmar Vágnerová

Email: vagnerova@zsmutenicka.cz

Minimální program činností k prevenci rizikového chování a výchově k dobrovolnictví

Základní škola, Brno, Mutěnická 23, příspěvková organizace je úplnou základní školou nacházející se na jednom z nejzalidněnějších sídlišť v městě Brně.

Prostřednictvím tematických lekcí poradenského centra PPP Brno, Sládkova 45 a programů prevence kriminality MP Brno se daří působit na osobnostní a sociální rozvoj žáků, zdravé mezilidské vztahy a efektivní komunikaci, čímž se daří na škole udržovat pozitivní klima, ve kterém není příliš prostoru pro rozvoj nežádoucích jevů.

Každý školní rok je pro naše žáky připravena řada programů primární prevence. Všichni se snažíme splnit každý bod našeho ŠVP. Řadíme účinné programy zaměřené na prevenci zneužívání OPL již na prvním stupni.

V oblasti výchovy pomáhá našim učitelům tým pracovníků poradenského centra, který úzce spolupracuje nejen mezi sebou a pedagogy, ale zapojuje i rodiče žáků.
Z aktuálních témat problematiky sociálně patologických jevů, na které opakovaně reagujeme, je šikana, kyberšikana a další jevy spojené s kyberprostorem.

Pro posílení osobnostního a sociálního rozvoje žáků, podporu zdravých mezilidských vztahů a efektivní komunikaci jsou každoročně připravené lekce dramatické výchovy. Pokračujeme také ve spolupráci s Městskou policií Brno, vybíráme i z nabídky občanského sdružení Podané ruce a z nabídky tematických lekcí poradenského centra PPP Brno, Sládkova 45 a dalších sdružení zabývajících se problematikou prevence rizikového chování.

Prostřednictvím všech těchto aktivit, zájmových kroužků, školních sportovních akcí a aktivit žákovského parlamentu povedeme žáky k smysluplnému trávení volného času, zdravému životnímu stylu a chování v duchu fair play.

Školní metodik prevence

Mgr. Dagmar Vágnerová, školní metodik prevence

Kontakt: vagnerova@zsmutenicka.cz

Konzultační hodiny: úterý 7.15 – 7.45