Máme doma předškoláka

Nástup dítěte do 1. třídy je velkou událostí v jeho životě. Přináší s sebou spoustu zásadních změn v dosavadním režimu dítěte, změny prostředí, kolektivu, učitelky i mnoho pravidelných každodenních povinností.

Škola je pro dítě místem, kde je čeká mnoho nového a zajímavého. Jestliže je dítě na školu správně připraveno, jistě se na ni těší.

Vstupem do školy jsou na dítě kladeny povinnosti, za které je zodpovědné. Musí se přizpůsobit školním nárokům, učí se pracovnímu soustředění, kázni, vytrvalosti, snaží se překonat svoji absolutní závislost na rodině a úzkost z neznámého prostředí a úkolů. Učí se spolupracovat s dětmi stejného věku, buduje si sociální postavení v kolektivu i svůj vztah k učiteli.

Aby toto vše dítě bez problémů zvládlo, je třeba, aby bylo pro vstup do školy zralé a připravené.

Desatero pro rodiče dětí předškolního věku

Máme doma předškoláka

Může se stát, že přes veškeré vaše úsilí se mohou vyskytnout nečekané obtíže. V tomto případě vám naše škola nabízí pomoc a vzájemnou spolupráci formou kroužku Edukativní skupinky.