Výběr žáků 8. a 9. tříd se účastnil Školního poháru města Brna ve florbalu. V prvním kole se 25. 10. utkali s výběrem ZŠ Jana Babáka (5:1), ZŠ Merhautova (4:0) a ZŠ Heyrovského (1:0). S třemi vítězstvími bylo jasné, že jejich putování turnajem prvním kolem neskončí a utkají se v semifinálovém klání o postup do finálového kola. Semifinále se hrálo v úterý 6. 11. Vyšší úroveň hry byla od prvního zápasu patrná. V prvním zápase naši reprezentanti podlehli ZŠ Bednářova 0:2, v dalších dvou zápasech ovšem díky perfektnímu kolektivnímu výkonu, florbalovému umu kapitána Honzy Svobody (9. B) a bezchybnému výkonu brankáře Davida Macha (9. A) přehráli ZŠ Novolíšeňskou (4:2) a CM Gymnázium Lerchova (3:0). Postup do finále unikl jen o vlásek, když při rovnosti bodů se ZŠ Bednářova rozhodoval vzájemný zápas, který žáci jako vůbec první prohráli. Celkově se tak naše škola umístila na děleném 5. – 7. místě mezi zúčastněnými školami (45 škol). Všem hráčům – jmenovitě Nicolas Bilý, Adam Procházka, Vojtěch Pustina, Patrik Studený (všichni 8. A), Matěj Fejta, Frederik Hubený, David Mach (všichni 9. A), Lukáš Krejčí, Vladislav Melnyk, Kája Stejskal, Honza Svoboda (všichni 9. B), patří poděkování a pochvala za velmi dobrou reprezentaci školy.

Mgr. Lukáš Musil